wtorek, 12 kwietnia 2016

Moja pierwsza czekoladka- własnoręcznie wykonana!!!
W piątek 08.04.2016 miałam ogromnie słodką przyjemność uczestniczyć w warsztatach z czekolady organizowanej przez Szkołę Artystyczną Wiesław Kucia w Lublinie. A dziś Dzień Czekolady, nie zapomnijcie o tymJ


Było to kameralne spotkanie w gronie 10 osób, z czego 6 dziewczyn to reprezentantki Lubelskiej Blogosfery Kulinarnej, czyli: Julianna, Dorota, Marlena, Edyta i Marta.


Po wstępnej kawce i herbatce, pogaduszkach oraz oglądaniu wielu ciekawych książek o wypiekach i dekoracjach. (Chętnie porwałabym tą w języku francuskimJ) Przeszliśmy do meritum. Odrobina teorii: o właściwościach i rodzajach czekolady. Temperowaniu czekolady itp. Potem już praktyka: każdy, kto chciał mógł wykonać czekoladkę z nadzieniem i ładną dekoracjąJ, co jest dosyć pracochłonnym i czasochłonnym zadaniem.


Warsztaty jak najbardziej udane. Sympatyczny i merytoryczny prowadzący. Służący radą i pomocą, we właściwej chwili. Ponadto miła atmosfera. Dobra zabawa. Nowe znajomości. Kamerlane grono. Wspólne wyjście wraz z blogerkami z Lubelskiej Blogosfery Kulinarnej. Super, że oprócz współtworzonego przez nas czasopisma internetowego Aromat udaje się coś więcejJ  


Poszerzone horyzonty kulinarne a przede wszystkim moje pierwsze, własnoręcznie wykonane czekoladkiJ Z nadzieniem truskawkowymJ Oczywiście.


Dodatkowy plus, iż warsztaty odbywały się w LublinieJ Oby więcej takich spotkań w naszym mieście bądź okolicyJ

Jeśli macie ochotę pobawić się w cukiernika wybierzecie się tam:

Szkoła Artystyczna
Wiesław Kucia
ul. Zemborzycka 59F
20-445 Lublin


Za część zdjęć dziękuję Juliannie z Obiad gotowyJ

4 komentarze:

 1. chętnie znów bym taką czekoladową przygodę przeżyła;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też :-) pozdrawiam ;-)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Gratuluje kunsztu cukierniczego i uczestnictwa w najwyraźniej niesamowitych warsztatach :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...