niedziela, 12 kwietnia 2015

Zasmakuj w Lubelli-zwiedzanie fabryki -relacjaW sobotę 28 marca miałam przyjemność wraz z innymi kulinarnymi blogerami poznawać proces wytwarzania produktów Lubelli. Fabryka Lubelli mieści się przy ul. Wrotkowskiej 1 w Lublinie, więc miałam całkiem blisko. Jednak wraz z Marleną do celu dotarłyśmy lekko spóźnione (spóźnienie usprawiedliwione, gdyż najmłodsza, lubelska, kilku miesięczna blogerka Stefania musiała zostać nakarmiona, co by jej mama mogła z nami być jak najdłużejJ). Najpierw zostaliśmy serdecznie powitani i została zaprezentowana krótka prezentacja: o historii Lubelli i jej produktach.


Szeroka gama różnorodnych produktów znanych i lubianych. Szkoda tylko, że mojej ukochanej kaszy jaglanej brak;)Następnie, po wysłuchaniu prezentacji, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i udaliśmy się by zwiedzić fabrykę. Moja grupa zaczęła od produkcji makaronów, później zaś udaliśmy się do młyna. Tam już obowiązywały nas nieco inne stroje.


Wrażenia niesamowite. Jeśli lubicie oglądać programy typu „Jak to jest zrobione”, to my mogliśmy uczestniczyć w nim na żywo. SuperJ Każdy etap produkcji szczegółowo omawiany i doglądany. Moja wiedza sporo się pogłębiła. Oczywiście wszystko odbywało w wesołej atmosferze.
Po zwiedzaniu hali produkcyjnej i młyna udaliśmy się na Lubelską Starówkę, by zjeść smaczny obiad. Tam  oczywiście rozmowy, ploteczki i dużo śmiechów.
Podsumowanie:
Dziękuję organizatorom za zaproszenie. Poznawanie procesów wytwarzania produktów Lubelli okazało się bardzo ciekawą przygodą. Wszystko pod najwyższą kontrolą, by uzyskać jak najlepszą jakość.

Cieszę się, że wśród zaproszonych blogerów, lubelscy blogerzy kulinarni stanowili pokaźną grupę. Oby więcej takich imprez kulinarnych w naszych okolicach i nie tylkoJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...