wtorek, 8 października 2013

piknik kulinarny „Porzucona kromka chleba”

 W ostatnią sobotą w siedzibie Banku Żywności w Lublinie przy ul. Młyńskiej odbył się piknik kulinarny „Porzucona kromka chleba”Powitanie i słowo wstępne o akcji zbiórki żywności, jaka trwała lubelskich sklepach spożywczych w dniach 04-05.10.2013


Prezentacja nieco dziennika : „Kromka Chleba”


Pokaz kulinarny Jaśka Kuronia wraz z małżonką Anetą Kuroń 
i ich przepyszna zupa dyniowa.


Czas na degustację potraw przyniesionych przez blogerki
dania z resztek pieczywa. Na wstępie mały stresik  (zupełnie niepotrzebnyJ), gdyż państwo Kuroniowe smakowali je jako pierwsi. Zapiekanka i sałatka bardzo smakowały również innym zgromadzonym gościom.


    Czas wolny : pogaduszki i sweetfocieJ


Wrażenia: Cieszę się, iż mogłam wziąć udział w tak sympatycznym pikniku kulinarnym i dorzucić mój niewielki wkład w całą tą akcją związaną z październikową zbiórką żywności. Podczas pikniku zaciekawiła mnie strasznie historia o dzielnicy przy ulicy Krochmalnej (dzielnica ta przed wojna nazywał się Piaski) i była bardzo ładną i zadbaną dzielnicą Lublina. Dlaczego dziś tak wygląda? 
Kulinarna ciekawostka: kiedyś do każdej dzielnicy Lublina jeździło się na inne pierogi? Jakie?
Mam nadzieję, że następnym razem na tego typu wydarzenie przybędzie więcej bloger-ek/ów i że uda się zorganizować piknik/imprezę dla wolontariuszy i wszystkich innych osób bezpośrednio zaangażowanych w zbiórkę żywności. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...