wtorek, 12 sierpnia 2014

Niezapomniany smak

steku z wołowiny


W ostatni piątek dane mi było posmakować bardzo dobrze przyrządzonych steków z wołowiny. Miało to miejsce w Kuźni- Solidna Micha mieszczącej się przy ul. Północnej 30A w Lublinie .


Wraz z innymi lubelskimi blogerkami zostałam zaproszona przez właściciela Kuźni na warsztaty-degustację steków. Ostatnio karta dań została poszerzona o nowe rodzaje steków: T-Bone, Flank (oba Black Angus Australia) i New York Strip (Black Angus USA) Oczywiście nadal istnieje możliwość zamówienia steka argentyńskiego, który nieco dłużej gości w menu


Podczas, gdy właściciel Kuźni opowiadał jak rozpoczął i kontynuuje przygodę z serwowaniem wołowiny, na nasz stół podano trzy rodzaje steków: jeden argentyński - krwisty, dwa pozostałe: T-Bone i Flank wysmażone medium.


Mi najbardziej posmakował Flank Steak (fr. Bavette, hiszp. Arrachera) jest kawałkiem łaty (ang. flank). Ten stek cechuje delikatny, słodkawy posmak i łatwo go odróżnić od pozostałych.

Gdy tak sobie zajadałyśmy te steki, polewając je różnym bardzo dobrymi sosami przygotowywanymi na miejscu: salsą, miodowo-musztardowym czy z zielonego pieprzu oraz pochrapując co raz frytkami 

dowiedziałyśmy się, jak na kuchni przyprawia i przyrządza się dany rodzaj steku. W sumie miał nam to kucharz sam we własnej osobie opowiedzieć, jednak zasłaniając się swą nieśmiałością nie chciał ani do nas przyjść, ani nam pozwolić zajrzeć na kuchnię. Może bał się tylu dziewczyn z aparatami J 
A szkoda można by było coś jeszcze podpatrzeć ? Może następnym razem się uda?:)

Degustacja okazała się bardzo udanym spotkaniem w przemiłym gronie. Doznania smakowe nieocenione, poszerzona wiedza kulinarna również.
Wam też to miejsce szczerze i smacznie polecam, zwłaszcza wtedy, kiedy macie ochotę na słuszny kawałek dobrze przyrządzonej wołowiny. Wbrew stereotypom zapraszam również Panie, gdyż one równie często, co mężczyźni zamawiają steki w tym lokalu.

P.S Nie obyłoby się na spotkaniu bez grupowej sweetfociJ

Na zdjęciu (oprócz mnie):Edyta, Marta, Karina, Renata, Eliza i Marlena 
Oby takich spotkań było więcej i częściej J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...